Titanic den arda kalan 9 kahramanca hikayeden bazıları

9Katherine Gilnagh gemiyi kasten batmakta olduğunu düşündü

Titanik battıktan sonra ciddi olduğunu fark ettiğinde, bir muhabir Katherine Gilnagh’a sordu. “Yolculuğun bir parçası olduğunu, doğruyu söylemek gerekirse düşündüm,” dedi. “Hiçbir tehlike olduğunu bilmiyordum.”Gilnagh gemi batmaya başladığında uyuyordu.

8Dickinson Bishop yanlışlıkla ayağının takıldığını ve bir filikaya düştüğünü söyledi

Titanik battığında, erkekler kadınlar ve çocukların önce kaçması gerekiyordu. Cesurca, 1,352 kişi gemi ile eşlerini ve çocuklarını hayatta tutmak için gitti. Dickinson Bishop o adamlardan biri değildi. Çok kız öncesinde oraya götürmüştü hakkında sorguya çekildi zaman, Bishop mükemmel bir hikaye ile geldi: yanlışlıkla ayağı takıldı ve bir filikanın içine düştüğünü söyledi.

7Dorothy Gibson titanik battıktan 29 gün sonra bir film yaptı

Dorothy Gibson adlı bir film yıldızı enkazdan kurtuldu ve New York’a gidiyordu. Orada, doğrudan müdürünün ofisine gitti. Bu olayın bir ömür boyu fırsat olduğunu ve bu konuda bir film yapmaya ihtiyaçları olduğunu söylemiş. Gibson kendi senaryoyu yazdı ve birkaç gün içinde kendi yakın ölüm deneyimi yeniden canlandırmış. Titanik battığında üzerinde olan aynı elbiseyi giydi. Filmin Sinemalarda gemi battıktan sonra bir aydan daha az sürede oldu. Ama değerlendirmelerine göre, bu da olabilir. Bazı yorumlar olumlu, ama diğerleri biraz daha sert. Sonuç olarak yıllarca unutulmayacak efsane bir film ortaya çıktı.

6Masabumi Hosono hayatta kalma korkusundan işten kovuldu

Masabumi Hosono titanic’te  Japon olan tek insan dı. Ulaştırma Bakanlığı için çalışıyordu ve Rusya demiryolu sistemi için araştırma yapmaya gönderildi. Gemi batmaya başladığında, başkalarını kurtarmak için kendi hayatını feda etmeye yönelikti. Sonra bir filikada hop başka bir adam gördü. Ama Hosono hayatta kalabilmesi için acı çekti ve Japon basın ona fedakarlık samuray ruhuna ihanet ettiği için “korkak” dedi. Hosono hayatta kalma utancı işini kaybetti.

TIKLA  İstanbul'u bir de bu fotoğraflarla görün

5Daniel Buckley bir filikaya binmek için kadın kılığına girmiş

4Beş Milyonerler kendilerine filika vermeleri için mürettebata rüşvet teklif etmiştir

3William Carter eşi ve çocukları artık ölmüştü

2Bir çok kadın köpeklerini filikalar üzerine kaçak bindirdi

 

1Charles Joughin in almış olduğu aşırı alkol onu donmaktan kurtardı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here