Levent Kırca’dan miras borca talip çıktı

Çocuklarının reddi miras davası açtıkları ünlü oyuncu  Levent Kırca’nın çevresine ve bankalara 350-400 bin lira arasında borcu olduğunun ortaya çıkmasının ardından haberi duyan İzmirli Remzi Akdemir,  Kırca’nın borcunu ödemek istediğini söyledi.

Geçen yıl vefat eden  Levent Kırca’nın  Oya Başar’dan olan oğlu Umut  Kırca ile kızı Ayşe  Kırca, babalarının mirasını reddetmek için dava açtı. Kardeşlerin talebini kabul eden mahkeme, “Umut ve Ayşe  Kırca’nın babalarının mirasının reddettiklerinin tespitine karar verildi” dedi. Haberi duyan Mimar Remzi Akdemir, çocuklarının kabul etmesi halinde  Kırca’nın yaklaşık 400 bin TL’lik borcunu ödeyebileceğini söyledi.

Borcundan dolayı  Kırca’nın mirasının reddedilmesini okuyunca üzüldüğünü ifade eden Akdemir, “Maddi mirasın yanı sıra birde sosyal mirası var. Buna bir katkı sağlamak istedim. Mirasına borcuyla, alacağıyla talibim.  Levent Kırca’nın mirası tüm  Türkiye’ye mal oldu. Ben de bir Türk vatandaşı olarak kendimi sorumlu hissediyorum, burada şov gibi bir amacım yok” dedi. Haberi görür görmez avukatını arayarak bilgi aldığını anlatan Akdemir, kan bağı olmadığı için resmen bir miras devri olamayacağını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here