Facebook herkese açık WiFi’ları kendi bulacak!

583bb93918c7731ec8faa23e

Facebook, kullanıcıların herkese açık Wi-Fi ağlarını bulması için önemli bir yenilik getirmek istiyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olma unvanını uzun yıllardır elinde bulunduran Facebook, kullanıcıların en zor durumlarda bile ücretsiz Wi-Fi bağlantısına sahip olması için sınırları zorlamaya devam ediyor. TheNextWeb‘de yer alan yeni bir rapora göre sosyal ağ şimdi de mobil uygulamaları dahilinde kullanıcılar için herkese açık bir Wi-Fi bulma aracını test ediyor.

Halen test aşamasında olan bu deneysel özelliğin resmi olarak ne zamana kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Facebook yetkilisi tarafından konuyla ilgili Mashable‘a yapılan açıklamada söz konusu özellik şöyle anlatılıyor: “İnsanlara arkadaşlarıyla ve önemsedikleri deneyimlerle bağlantı halinde olmalarını sağlamak için yakınlardaki yerlerle bağlantılı açık Wi-Fi ağlarını kapsayan yeni bir özelliği kullanıma sunacağız.

Özelliğin halihazırda belirli ülkelerde test edilmekte olduğu belirtiliyor. Facebook’un bu Wi-Fi bulma aracı cihazınızdaki Wi-Fi ayarları üzerinden açık bir ağ bulmaktan farklı olacak. TNW ve VentureBeat‘te yer alan ekran görüntülerine göre bu araç sayesinde kullanıcılar ücretsiz ve herkese açık Wi-Fi ağı sunan belirli yerleri (örneğin yakınlardaki bir McDonalds ya da Starbucks gibi) gerçekten görebilecekler.

Bu tarz bir işlev sunan bazı uygulamalar iOS ve Android’de mevcut olsa da, bu özelliğin Facebook dahilinde yer almasının çok daha işlevsel bir kullanım sunması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here