Çekici bir kadın olmak çok kolay!!!

Bazı ülkelerde bir kadının çekici olması için iyi makyaj yapması ya da bir güzellik merkezine gidip profesyonel destek alması yeterli. Ama bazı ülkelerde bu iş o kadar kolay değil. İşte size güzelliğin gerçekten bir bedeli var dedirten ülkeler.

1Burma

Burma’da yaşayan Kayan Halkı kadınları güzellik için boyunlarına  pirinç halka takmak zorunda. Ne kadar uzun boyun o kadar güzellik.”Zürafa Kadınlar” tanımı onlar için yapılmış.

2Etiyopya

Güzel olmak ve evlenirken çok çeyiz almak istiyorsanız alt dudağınıza takacağınız halkanın büyük olması gerekiyor. Mursi kabilesi bu yolla ne amaçlamış olabilir bilinmez. Ama bazı kadınlar doğdukları yere göre çok şanslı.

3Tacikistan

Tacikistan’ın bazı bölgelerinde kadınlarda güzellik kriteri kaşların bitişik olmasıdır. Doğal olarak kaşlar bitişik değilse, kaşlar arasına biraz makyaj yapılır ve istenen görüntü edilir.

4Nijerya, Kamerun, Gambiya

Orta Afrika’da yaşayan Fula kabilesi kadınları, güzellik için geniş bir alna sahip olmak zorundadır. Kadınlar bunun için alınlarındaki saçları aldırırlar.

5Çin, Tayland

Avrupa’da kadınlar için bronzlaşmak ne kadar önemliyse, Uzakdoğu’da yaşayan kadınlar için de beyaz kalmak o kadar önemlidir. Beyaz ve soluk bir ten rengi kadınlar için güzelliğin temel ölçütüdür.

6İran

Burun estetiği yaptırmak ve bandajlı bir burunla gezmek güzellik sembolü olarak kabul edilir.

7Moritanya

Fit bir vücuda sahip olmak kadınlar için herhalde en önemli şeydir. Kilo alma korkusu estetik kaygılar kadınları yer bitirir. Ama bu konuda en rahat kadınlar Moritanya’da yaşıyor. Onların en büyük kaygısı zayıf ve fit bir vücuda sahip olmak. Yoksa evde kalırlar. İyi bir eş bulmak isteyen genç kızın işi zor. Çünkü bayağı kilolu olmak zorunda.

8Güney Kore

Estetik çılgınlık deyince kimsenin eline su dökemeyeceği ülke. Bazen insanlar evlendikleri kadınları tanımakta zorlanmaktadır. Üzerine filmler çekilmiş. Kalp şeklinde bir yüz bütün genç kızların hayali.

TIKLA  Kadınların erkeklerden fazla uyuma nedeni bulundu

9Yeni Gine

Vücuda yapılan farklı desenler, sanatsal çalışmalar kadınlar için güzellik göstergesi olarak kabul ediliyor.

10Japonya

Ağız sağlığı için dişler çok önemlidir. Ama güzellik için de dişler çok önemli. Ama Japon kızlar için değil. Çünkü kızlar için güzelliğin kriterlerinden biri “yaeba” denilen çarpık diş yapısı.

Görüldüğü üzere, güzellik göreceli bir şey.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here