Burnunuzdan memnun musunuz?

Aşağıdaki burun türlerine bakarak hangi tür burna sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.Seçilen resimler burun türlerine ilişkin en makul örneklerdir.
Peki, ideal burun şekli nasıl olmalı?
-Güzel bir burun;
-Yüzün tam merkezinde olmalı,
-Burun dudak açısı 90 dereceden fazla olmamalı,
-Profil burun açımız yaklaşık 30 derece olmalı,
-Düz bir arka kısmı olmalı,
-İnce ve yumuşak burun kanatları olmalıdır.
-Tüm bu özelliklere ek olarak, işlevini yürütebilmesi için güzel bir koku ve nefes alma duyusuna sahip olmalıdır.

1Kemerli Burun


Kemerli buruna  yaşadığımız coğrafya genelinde sıklıkla rastlamaktayız. Kemerli burna sahip olan kişiler genel olarak burunlarından şikayetçi olmakta ve estetik burun ameliyatını tercih etmektedirler. Kemerli burun sık görülen burun estetiği sorunlardan birisidir.

2Eğri Burun

Eğri burun kaza gibi olaylardan sonra oluşan bir burun türüdür. Çok az olsa da doğumla birliktede eğri burun görülebilmektedir.

3Düşük Burun


Burun ucunda hafif düşüklük olan kişiler bu grupta riskli kişilerdir. Yaşlanmanın da etkisi ile burun kısmı aşağıya doğru iyice sarkmaktadır. Düşük burun ucu sendromu Türkiye’de sık gözlemlenen bir durumdur. Düşük burun ucu kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir.

4Uzun Burun


Bu burun tipinde ise burun olması gerekenden daha fazla şekilde öne doğru uzamaktadır. Bu tür şikayetleri bulunan kişilerde gözlenen bir diğer sorunda aşırı büyük burun delikleridir.

5Geniş ve Büyük Burun


Bu burun türleri estetik görüntüyü oldukça kötü etkilemektedir. Geniş ve büyük burun ucu palyaçoların burunlarını andıran bir görüntüye sahiptir ve bu nedenle bu burun türüne palyaço burunda denir.

6Dar Burun


Burnunuz olması gerekenden daha dar ve ince ise estetik açısından kötü bir görüntü olurken nefes alma gibi sorunlarla da karşılaşmanız mümkündür. Dar burnun diğer kötü bir özelliği de yüzünüze sert ve sinirli bir ifade vermesidir. Burun ucunda bulunan kıkırdaklı dokunun oldukça zayıf olması burun darlığı şikayetine yol açmaktadır. Dışarıdan bakıldığında burun mandal ile sıkıştırılmış gibi bir görünüme sahiptir.

TIKLA  İşte seyahatte hayat kurtaracak elbise katlama tüyosu!!!

7Basık Burun


Burun ucunun yüze yapışık gibi durması basık burun ucu problemidir. Burun kısmındaki kıkırdağın desteğinin yetersiz olmasından dolayı bu sorun ortaya çıkmaktadır. Şekil bozukluğunun yanında burun tıkanıklığı  gibi sorunlarda gözlemlenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here