Bunları kilo alma korkusu olmadan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

İstediğinizi yemek ama kilo almak istemiyorsunuz.İşte size dilediğiniz kadar yiyebileceğiniz ama kilo almayacağınız gıdalar. Düşük kalorili ama lif bakımından zengindirler, kilo alma riski olmadan sizi tatmin ederler.

1Patlamış mısır

Patlamış mısırı yağ olmadan az bir tuzla hazırlarsanız korkmadan yiyebilirsiniz. Bu şekilde, bir kısım (yaklaşık bir fincan) yalnızca 31 kcal içerir.

2Kereviz

Kereviz kökleri% 95 sudur. Diüretik etki sayesinde aşırı kilo vermenizi  sağlarlar.

3Patlıcan

Patlıcanın yağsız ızgara veya fırında hazırlarsanız 24 kcal yapar, bu yüzden bu tuzlu vejetaryen çeşidini herhangi bir sınırlama olmaksızın yiyebilirsiniz.

4Portakal, greyfurt ve mandalina

Kilo vermek istiyorsanız çok miktarda meyve tavsiye edilmemekle birlikte narenciye  bir istisnadır. Lif, flavonoidler ve C vitamini gibi maddeler açısından zengindirler. Bunlar sindiriminize, karaciğere ve cilde yardımcı olur ve genel olarak daha sağlıklı olmanızı sağlar.

5Kavun ve karpuz

Dilim başına 60-70 kcal’la, gündüzleri ve gün boyunca yiyebilirsiniz. Bu meyveler, vücudunuzdan fazla sıvının dışarı atılmasına yardımcı olur ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

6Yosunlar

Laminaria gibi yosunlar, iyotun en iyi kaynağıdır. Hormonlarınızı normal seviyelerde tutarak ve kilo almanızı önleyerek tiroid işlevine normal şekilde yardımcı olurlar.

7Kabak

Kabakların bir kısmı yaklaşık 42 kcal’dır. Tuzlu su oranınızı normalleştirir, bağırsak işlevinizi geliştirir ve ayrıca ana yemeklerin enerji çıktısını düşürmek için kullanılabilir.

8Salatalık

Kilo verenlere vazgeçilmez bir sebze: obezite ile savaşmaya yardımcı olur ve risk almadan daha ince olursunuz.

9Pancar kökü

Pancar manganez gibi besin öğeleri taşır. Yağ yakmaya, kaslarınızı çalıştırır ve kan şekerinizi düzenlemeye yardımcı olurlar. Ortalama bir kısım sadece 40 kcal’dır.

10Yumurtalar

Onları, kilo almaktan korkmadan, gecenin herhangi bir saatinde yiyebilirsiniz. Elbette, haşlanmış yumurta kızartılmış yumurtalardan daha iyidir.

11Ananas

Bu lezzetli meyve, kilo vermenin en iyi arkadaşıdır. Ananas içerdiği bromelain aktif olarak yağları böler ve proteinleri metabolize eder.

TIKLA  Uzaylılarla yapılan gizli anlaşmayı ilk kez açıklıyoruz

12Elmalar ve erikler

Bir elma sadece 50 kilokaloridir. Size doygunluk hissi verir ve sindiriminizi düzenler. Erikler, kalbinizi ve damarlarınızı koruyan C vitamini ve potasyum açısından zengindir.

13Marul

Salata büyük bir folik asit kaynağıdır ve tonla da yiyebilirsiniz: bir yaprak marul 3 kcal’dır.

14Çilek, frenk üzümü, kızılcık

Frenk üzümü ve kızılcık, C vitamini açısından zengindir ve birincisi fazla sudan kurtulmaya yardımcı olan diüretiktir. Çilek çok besleyici ve kardiyovasküler sisteminizin yanı sıra sindiriminize de yardımcı olur.

15Lahana, brokoli, karnabahar

Bu sebzeler aşırı kilo ile mücadelede müttefiklerinizdir. Kesilmiş lahana bir kısmı sadece 7 kcal. Elbette, lahana ve karnabahar yemelisiniz, besinleri iyot ile yarışıyor, bubesinleri haftada birkaç kez yiyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here