Bu uygulama sevenleri değil, nefret edenleri buluşturuyor

Günümüz internet dünyasında, Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal ağların yanı sıra insanları buluşturmayı hedefleyen Tinder, Okcupid, Hinge, Tastebuds, Match.com gibi çöpçatanlık uygulamaları bir hayli popüler. Bu uygulamaların kimi ilgi alanlarına göre çiftleri buluşturken, kimileri ise din veya etnik kökene göre eşleşme yapıyor. Ancak bugünlerde öyle bir çöpçatanlık uygulaması var ki, tamamen başka bir mantıkla çalışıyor.

Bu uygulamanın adı “Hater”. Türkçeye “Kindar, Kinci” şeklinde tercüme edebileceğimiz uygulama, adından da anlaşılacağı gibi insanları, sevdikleri ortak hobiler, alışkanlıklar vs. üzerinden değil, nefret ettikleri konular üzerinden bir araya getiriyor.

Eski bir bankacı olan Brendan Alper’in yaptığı uygulama, şimdiden 200 bin kullanıcıya ulaşmış. Uygulamanın yaratıcısı Alper, 2006’da okuduğu bir yazıdan esinlenmiş. Bu yazıya göre, insanlar, sevdikleri değil de nefret ettikleri şeyler ortaksa, birbirleriyle daha iyi gönül bağı kurabiliyorlarmış.

Hater’a girip, profil oluşturan kullanıcılar, daha sonra 3 binden fazla konu başlığından en nefret ettiklerini seçiyor. Eğer, karşı tarafta da sizin gibi aynı konulardan, aynı oranda nefret eden biri varsa, Hater uygulaması, bu iki kişiyi bir araya getiriyor.

Bu tuhaf uygulamanın şimdilik Iphone versiyonu var. Uygulamanın logosu da adı gibi ilginç, ters dönmüş bir kalp.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here