Apple, Iphone 8 ve 9 yerine bakın ne planlıyor?

Iphone fanatikleri, telefonlarına çok düşkündür. Ne olursa olsun akıllı telefonlarını savunan fanatikler için Apple’dan bu yıl kötü bir haber gelebilir. Silikon Vadisi’nde dolaşan dedikodulara göre, Apple Iphone 7’den sonra Iphone 8 ve ve Iphone 9‘u çıkarmaktan vazgeçmiş olabilir.

Üzücü bir haber gibi dursa da aslında olayın özünde 2017 yılının özelliği yatıyor. Çünkü ilk Iphone piyasaya bundan tam 10 yıl önce, 2007’de görücüye çıkmıştı. Yani bu yıl, Iphone’nun 10.doğum yılı.

Bu durumu dikkate alan Apple’ın Iphone 8 ve Iphone 9’u pas geçip, direkt IPhone X modelini çıkartmayı planladığı söylentileri dolaşıyor. Apple’ın X’i seçmesi tesadüfi değil elbette. Çünkü X, Roma rakamı olarak “10” demek. Bu özel telefonda kimi sürprizlerin de olacağı konuşuluyor.

Internette dolaşan bir çok konsept Iphone dizaynı var. Genelde Iphone fanatikleri tarafından üretilen bu tasarımlar gerçek olursa, kim bilir belki son model Iphone’larda “home” tuşu bile olmayabilir. Iphone 8 mi çıkacak yoksa Iphone X mi, bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here